Protekcia vášho smartfónu pred poškodením Časť 1.(obrazovka)

Hovoríte si ako ochrániť svoj telefón pred fyzickým poškodením ,alebo ako sa mu vyvarovať ? Všetko sa dozviete v následujúcom článku.

V našom každodennom živote číha množstvo situácii pri ktorých je vysoká šanca prísť o fyzické zdravie svojho telefónu a keďže dnešné smartfóny niesu lacný tovar ,tak si dnes ukážeme ako sa im vyvarovať v prípade displeja ktorý tvorí väčšinou približne 40% povrchového obsahu. Kedže displej je asi najlahšie zničiteľná súčasť mobilného telefónu, treba si na ňu dávať prioritný pozor.

 

Vysoká priorita: Ochranné sklo.

Najjednoduchším spôsobom ochrany je gorilla glass protekcia – druhoradá sklenená vrstva ktorá sa nalepí na obrazovku. V prípade že máte ochranné sklo ,nemusíte sa vôbec obávať  o svoj displej. Ochranné sklo chráni obrazovku pred nárazmi, oškretiami, poškriabaniami, a čiastočne aj proti tlaku. Tvrdené sklá

Stredná priorita: Plastové,gumenné púzdro

Gumenné alebo plastové púzdro ktoré taktiež ako ochranné sklo chráni displej telefónu ,avšak má 1 negatívnu vlastnosť ktorou je fakt že sa nedá používať v bežnom živote z dôvodu nekompaktnsoti a mohutnosti zaradenia vsadeného do gumenného/plastového púzdra. Používajú ho predovšetkým športovci pri trackingu svojich životných funkcií. Jeden taký si môžte kúpiť tu: (Kvalitné púzdro na behanie pre iphone 6 v rôznych farbách)

Kvalitné púzdro na behanie pre iphone 6 v rôznych farbách

.

Nízka priorita: Klasická fólia na displej

Najlacnejšia forma ochrany vášho displeja je ochranná folia ktorú si nalepíte na displej a tá vás bude dáky čas chrániť pred poškriabaním. Má nízku prioritu kvôli jej neschopnosti ochrániť displej pred nárazom alebo vyšším tlakom.

Veľmi nízka priorita: Bumper

Oceľové bumpery niesu veľmi dobrá ochrana displeja ,ale určite pomôžu viac ako nahý telefón. Bumpery je nadstaviteľný železný rám na telefón ktorý primárne slúži na ochranu bodových nárazov ,ale sekundárne ochraňuje vďaka vyvýšeným stenám aj zadnú a prednú časť telefónu. Oceľový bumper si môžte kúpiť kliknutím naň.

 

Pridaj komentár