Ochrana smartfónu

ochrana smartfonu

Ak ste aj vy priaznivcom smartphonov s logom nahryznutého jabĺčka, tak to určite poznáte. Máte v rukách svoj na dotyk príjemný dokonale vyzerajúci iPhone a rozmýšľate, prečo ho vkladať do puzdra. Určite nieje jedno pre aké puzdro sa rozhodnete no ak si vyberiete správne má to hneď dva veľmi dôležité významy

  • váš krásny iPhone je v puzdre chránený
  • vaše krásne puzdro chráni váš iPhone

Ak aj vy máte skúsenosť so škrabancami na ochrannom skle displeja alebo na zadnom kryte telefónu určite viete, že tento nedostatok vášmu pohľadu neunikne ani náhodou. Je to pripomienka toho, akú chybu ste urobili, ak ste si pre svoj nový iPhone nezaobstarali patričnú ochranu, ktorú si zaslúži.

Ako si ale vybrať spomedzi širokej ponuky a aké máme vlastne možnosti ochrany našich telefónov? Tak práve na túto otázku sa pozrieme práve v tomto článku. Pohodlne sa usaďte a prečítajte si článok s témou: Ochrana smartfónu.

Tvrdené sklo na displej

Samotný displej vášho iPhonu je už od výroby chránený odolným sklom. Toto sklo je však len jedno a ak sa poškodí jeho regenerácia prípadne výmena môže byť dosť nákladná. Práve preto nám ako doplnok tejto ochrany dobre poslúži nalepovacie tvrdené ochranné sklo na displej. V tomto prípade si chránime to najdôležitejšie a zároveň najpoužívanejšie miesto na našom iPhone.

Tvrdené sklo je tenučké sklo, ktoré sa aplikuje na displej mobilného telefónu. V porovnaní so „staromódnou“ ochrannou fóliou nám tvrdené sklo ponúka neporovnateľne vyššiu odolnosť. Technológia používaná pri výrobe týchto ochranných skiel je veľmi podobná tej, pri ktorej sa vyrába aj sklo na vašom iPhone. Táto forma ochrany nieje finančne náročná a umožní nám ochranu displeja aj pri aktívnom používaní a nosení vo vrecku, v ktorom sa okrem telefón nachádzajú tie najrôznejšie veci.

Obal typu Bumper

Drvivá väčšina obalov a krytov sa špecializuje na ochranu telefónu z prednej a zo zadnej strany. Odlišnosťou krytov Bumper je, že chránia váš telefón hlavne z jeho bočných strán. Tieto kryty sa vyrábajú z najrôznejších materiálov, ako ku príkladu hliník či plast a chránia práve tie miesta, kde váš telefón v prípade pádu najčastejšie dopadá.

Málo krát sa stáva, že v prípade pádu vám telefón dopadne na prednú alebo na zadnú časť ako placka. Vo väčšine prípadoch si to odnesie niektorá hrana. Aj práve preto sa vo väčšine prípadov poškodení, poškodia práve rohy telefónu. Ochrana týchto partií je špecialitou práve obalov typu Bumper alebo tzv. rámčekových obalov.

Flipové puzdra a zasúvacie obaly

Ak sa pozrieme na flipové puzdra alebo rôzne „ponožkoidné“ zasúvacie obaly na telefóny, tak tu máme doslova nepreberné množstvo prevedení, materiálov, farebných kombinácií a možností použitia. Pri týchto obaloch je prvoradou úlohou ochrániť náš telefón ako celok z každej strany. Ak však chcete aby tomu naozaj tak bolo poobzerajte sa radšej za kvalitnejšími výrobkami. Pre váš iPhone kúpite obal pomaly aj v potravinách, no ak je jeho výrobca z istého malého rodinného domčeka niekde v Číne a váš obal poskladali dokopy jeho bratia a sestry, tak to asi nebude tá správna voľba pre vás.

Máte tu vždy na výber zo širokej ponuky, ktorá je pripravená na to, aby vyhovela skutočne každému. Stačí si vybrať ten správny materiál a dizajn, ktorý vám bude najviac vyhovovať a potom si len užívať jeho skvelý image a ochranu.

Slovko na záver

Ak sa aj vy rozhodujete v širokej ponuke možností ochrany vášho nového telefónu, tak máte pre sebou neľahkú úlohu

Zvoliť si správny obal, tak aby sa vám nezunoval ani po niekoľkých mesiacoch, tak to vyžaduje aj dlhšie hľadanie. Našťastie existujú obchody, kde nájdete mimoriadne širokú ponuku skutočne kvalitných obalov, Bumperov či tvrdených skiel spomedzi, ktorých si vyberie takmer každý.

A nezabúdajte ani na to, že tieto ochranné prvky sa dajú aj kombinovať a ochrana vášho nového iPhonu za menšiu investíciu rozhodne stojí.

 

Pridaj komentár